Zážitky

Při příjezdu Vás velmi rádi seznámíme se všemi zážitky, které Vám na Hluboké můžeme nabídnout. Poradíme všem i ohledně restaurací. Hluboká nabízí velké vyžití jak pro milovníky historie, tak pro rodiny s dětmi. Na Hluboké si na své přijdou i milovníci sportu.

 

Infocentrum Hluboká nad Vltavou

Veškeré informace ohledně Vašich výletů Vám rádi zodpoví, doporučí či zajistí v našem vynikajícím městském infocentru, které se nachází přímo v zeleném domě naproti našemu penzionu. 

https://www.hluboka.cz/informace/infocentrumZámek Hluboká a Lovecký zámek Ohrada - ZOO

Zámek Hluboká patří k turisticky nejatraktivnějším památkám v Česku. Většina návštěvníků přijede na prohlídku zámku a projde se zámeckými zahradami s přilehlým parkem, kde je možné vidět spoustu vzácných keřů a dřevin. Pokud nechcete nebo nemůžete šlapat do kopce k zámku, vůbec to nevadí. Vyvezete vás tam turistický kolový vláček, který se kroutí ulicemi jako had a doveze vás z parkoviště pod městem k zámku a zpět. V blízkosti se nachází také Lovecký zámek Ohrada, který sousedí přímo se zoologickou zahradou je také velkým lákadlem pro děti i dospělé. Není to dlouho, co byl zřízen provoz lodi, která vás převeze přes Munický rybník a vystoupíte na břeh hned před bránou do zoo.Sportovně relaxační areál Hluboká nad Vltavou a cyklostezky 

V takzvaném Podskalí si můžete prohlédnout přístav a když popojdete pár metrů dál, dostanete se do sportovního areálu, která široká oblast sportovního využití. Podskalská louka slouží z velké části jako golfové hřiště a hned vedle vede cyklostezka po které dojedete po rovině do Č. Budějovice, opačný směr do Purkarce je určen zdatnějším cyklistům, ale zpáteční cesta lodí malebnou krajinou, stojí za to. Ve sportovně relaxačním areálu je možné vyplnit veškeré sportovní vybavení od kol, kolobežek, paddleboardů a motorových člunů. Vyhlídkové plavby lodí

Vzhledem k tomu, že pod zámkem protéká řeka Vltava, máme k dispozici vyhlídkové plavby do Českých Budějovic.

U mostu je stanoviště lodí, které vám umožní plavbu do Purkarce. 

Ferrata

Ferrata Hluboká se nachází v chráněné přírodní oblasti Karvanice na skalním útvaru cca 6 km od Hluboké nad Vltavou na levém břehu Vltavy poblíž cyklostezky směr Purkarec. Jsou zde vybudovány dvě trasy. Veškeré vybavení a možnost domluvení instruktora je pod záštitou sportovně relaxačního areálu Hluboká.


Festival Hudební léto

Hodně oblíbenou kulturní představení je festival Hudební léto, jehož se odehrávají v Alšově Jihočeské Galerii a na nádvoří hlubockého zámku. Hudebního léta se účastní jednotliví známí umělci, nebo známé hudební skupiny.